Jl. Teuku Umar Gd. Cendrawasih n.6

04.09

Nasz dom każdego dnia wygląd coraz lepiej. Znajduje się w małej uliczce, jest bardzo balijski i zarazem bardzo indonezyjski w środku. Ci, co podróżowali po Indonezji wiedzą o co chodzi :)

04.09

Dom ma piętro, na piętrze mieszkamy we trójkę – Agnes (Rumunia) + Piotr (Polandia) + Dagmarita (Polandia). Na dole mieszka Waleria (Ukraina) + dojedzie Catalin (Węgry). Mamy więc blok wschodnio europejski :) Najfajniejsze jest to, że nasza Waleria przyjaźni się z Anna (Rosja) – to w obliczu sytuacji która jest na Ukrainie, wiele znaczy :)

03.09 Bali

Dziś urządziliśmy nasz taras – mamy hamak (jutro będą dwa) oraz sofę zrobioną z materaca (czasy hiszpańskie robienia czegoś z niczego znów powróciły).

widoki mamy tarasowe jak poniżej

04.09

a z mojego pokoju widok na świątynkę sąsiadów

04.09

Dziś miałam pierwsze zajęcia na uniwerku. Jest poziom, wzyscy mowią do nas po Indonezyjsku – przeniosłam się z level 3 na level 2, bo nawet nie zamierzam sprawdzać czy się tam nadaję. Jakoś przez pomyłkę, po teście i rozmowie po indonezyjsku, mnie tam wrzucili, ale wszyscy wiemy, że daleko mi di level 3, więc nie zamierzam się pocić i zniechęcać do nauki przez za wysoki poziom. Na level 2 i tak jest trudno :)

A to nasz skrót do szkoły, który prowadzi ściekiem:

04.09

04.09

Odkryliśmy już trochę okolicę naszej dzielni. Mamy już pana soczkowego, co nam codziennie robi pyszne soki, mamy panią od smażeniny – czyli tofu, tempe, banan i jajko z warzywkami. Mamy mini warung z padangowym jedzeniem i mamy food street (sami tak ją nazwaliśmy) z wózkowymi sprzedawcami i małymi stoiskami – na wieczór idealne miejsce :)

04.09

04.09

03.09 Bali

03.09 Bali

03.09 Bali

03.09 Bali

Na motorbicku na razie nie jeździmy. Waleria zaliczyła małą, niegroźną glebę, a ja myślę o kupieniu używanego roweru. Bo nad morze – 6km; do Kuty (kota bule – tak nzaywamy to miejsce) – ok. 10km, a do Ubud 20km. Wszystko Panciocha da radę na rowerze przejechać :) i tyyyyllyeeee satysfakcji…
Rozglądam się więc i podpytuje, mam nadzieję, że nie długo mój plan się ziści :)

Dodaj komentarz