Tetapi hari senin saya pergi ke Indonesia !!!

na bloga indo
rys. Paweł Jaworski

Zostały jeszcze dwie noce… mam mieszane uczucia, bo nagle okazuje się, że tak dużo ważnego tu zostaje… Ale walki o ten wyjazd było co niemiara, więc ocieram łzy i pakuje się powoli.

Pierwszy raz będę sama w samolocie na takim długim dystansie… zamierzam robić ćwiczonka z Indonezyjskiego, bo skoro już płacę sama za te studia, muszę dostać się do grupy wyższej niż początkująca… nie chce się znowu uczyć cyferek i podstawowych zwrotów.

Na mojej drodze także ONE NIGHT IN BANGKOK. Opracowałam sobie plan, że przejeżdżam bezpłatnym autobusem na Don Muang i obok mam tani hostelik. Miałam plan zostawienia bagażu w przechowalni i pojechania na Rambuttri, ale koniec końców zamierzam zwiedzić okolice lotniska Don Muang. Zjem lokalerską zupę, wyślę Adaśkowi obiecaną pocztowkę i nie będę pchała się w turystyczne zakątki ;)
Taki mam plan na podróż :)

Po wielu perypetiach i błagalnych mailach na Uniwerek w Indo, dostałam kwity i wizę social budaya… chociaż w całym zamieszaniu podczas skladania wizy, bo pan dziadek, co jest wizowym w Ambasadzie na spółę kolegą podrywali mnie po polsko – indoenzyjsku, zapomniałam powiedzieć, że wyjeżdżam 1.09 i że nie jest dobrym pomysłem, żeby wiza była do odbioru właśnie tego dnia… miałam więc nerwowy tydzień. Najpierw poszłam w środę i z panem starszym się dogadywałam, że ta Wiza to może już… pan nic nie kuma w żadnym języku, więc troche po indo nieśmiało zaczęłam tłumaczyć, że w poniedziałek jam sembilan stawiam się i ta wiza być musi… pan pokręcił głową.

Ponieważ nie ufał Indonezyjskim Oficjelom przyszłam ponownie wczoraj i znów trzepocząc rzęsami powiedziałam, że przechodzilam i chciałam sprawdzić czy może ta wiza już jest… pan szuka, szuka… przewraca te paszporty… aż w końcu mówi „co tam jest napisane”, więc ja już twardo po indonezyjsku mowię mu, że napisane hari Senin, ale hari Senin to ja juz lece do Indo, więc muszę mieć tą wizę dzisiaj… pokręcił głową i nagle mój paszport z wklejoną wizją się pojawił yuhu :)))

Stwierdzilam rownież, że skoro załatwiłam urzędową sprwę po indonezyjsku, to mój indonezyjski nie jest basic tylko ewentualnie basic level 2 :)

Oto wiza :)
VISA

Jestem na wiadomościach z moim Piotrkiem, co to już za godzinę z Jakarty leci na Bali, bo był na orientation week (ktory trwał dwa dni) i zaznajamia się z naszymi Rumunkami (mamy nadzieję, że współlokatorkami naszego domu). Ponoć spał tylko 8h przez te dni i wypił morze wódki, ale znajomości narobil, więc będzie do kogo jeździć weekendami oraz z kim się szlajać :)

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to 3.09 ląduje w Denpasar i kieruje się pod ten adres :) Czerwona gwiazdka to skręt z głównej uliczy w Gang, gdzie stoi nasz przyszły dom :))) Ponoć z dwom skuterami na wyposażeniu :) yupiiii

mapa dom

Dodaj komentarz